NaBagry Food Park – strefa foodtrucków tuż nad zalewem

KF 1 lipca 2021

Bagry to jedna z bardziej znanych letnich miejscówek Krakowian, to tutaj można było popływać, wypożyczyć kajak, poleżeć na kocyku czy rozpalić grilla. W tym sezonie powstał tam także NaBagry Food Park, w którym zaparkowało kilka jedzeniowych trucków.

Na zielonym skwerku naprzeciwko przystanku Bagry znaleźć można kilka propozycji, które zastąpić mogą kiełbaski z grilla. Znane z innych krakowskich lokalizacji, parkują tym razem nieopodal zalewu. Kogo tam mamy?

  • Frytki Belgijskie – grube frytki pod często spotykanym szyldem. Znajdziemy je m.in. na Placu Nowym, Skwerze Judah, czy w Bezogródku. W ich menu pojawił się nowy sos „Żar tropików”, czyli połączenie mango z jalapeño – w sam raz na latko!
  • Lodowa Manufaktura Niepołomice – truck znanej niepołomickiej lodziarni. Śmietanka, truskawka, oreo, palone masło, sorbety – sporo popularnych smaków do wyboru.
  • Krakowki Kumpir – grubo nadziany ziemniak, który prawie dziesięć lat temu przebojem wszedł na krakowskie place. Pierwsza lokalizacja pod Halą Targową szybko okazała się nie być jedyną, doszły kolejne: Okrąglak, Nowa Huta, Strefa Błonia, a teraz Foodpark Bagry.
  • PB Burger – soczysta wołowina zamknięta w kolorowych bułkach. Fioletowe, czarne czy zielone? Opcji jest kilka, tak samo i rodzajów burgerów. PB Burgera oprócz Bagrów można spotkać też w Strefie Błonia, pod NCK-iem, w foodparku Huta Wita nad Zalewem Nowohuckim oraz w Niepołomicach.
  • Krakoska Zapiekarnia – chrupiące bagietki, dodatki, ser, sosy – wiadomo. Zapiekarnia wypieka także w Strefie Błonia.
  • Compañeros Foodtruck – buritto, quesadilla, taco, nachosy, czyli kąski dobrze znane z meksykańskich spotów. Serwują je także na Placu Izaaka i w Bezogródku.

Lato dopiero się rozkręca, sporo mamy jeszcze czasu, żeby pochillować na Bagrach albo w innym foodparku, przy jedzonku i w dobrym towarzystwie. Chodźmy!

fot. materiały NaBagry Food Park

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o