Olif

ul. Św. Tomasza 30Stare miasto, Kraków
tel: 662 742 038

street food

Więcej szczegółów:

Grecka kuchnia w sercu Starego Miasta – Olif

KF 25 stycznia 2021

23 stycznia swoją działalność rozpoczęło nowe miejsce, działające w formule dark kitchen Olif. Kuchnia mieści się przy ulicy Św. Tomasza 30, gdzie można odebrać zamówione dania. 

W ofercie Olifu znalazły się greckie przekąski: feta w cieście filo, dolmades (gołąbki z liści winogron) i tzatziki z oliwkowym chlebkiem. Są też dwie propozycje zup: fasolada i zupa rybno-dyniowa z kawałkami dorady i owocami morza. Jako danie główne restauracja oferuje kilka różnych opcji potraw: pitę w wersji mięsnej (z mieloną łopatką wieprzową i pomarańczową skórką) i wege (z pieczonym bakłażanem i smażoną fetą), burgera z doradą, musakę, gemistę (faszerowaną paprykę także w opcji mięsnej i wege) czy kokkinisto, czyli wołowy szponder duszony w winie podawany z pieczoną ciecierzycą i ziołowymi burakami. Jest też opcja imprezowa o nazwie Uczta!, czyli zestaw przekąsek, a w nim: sałatka z wędzonymi małżami, fenkułowe krakersy, mix oliwek, tzatziki, oliwkowe chlebki, orzechowy hummus i ciasto filo nadziewane szpinakiem i fetą. 

Wszystko spod ręki szefowej kuchni – Adriany Wójcikowskiej, która wcześniej przez kilka lat pracowała w fine diningowej restauracji Amarylis.

Cena w lokalu wahają się pomiędzy 14 zł a 32 zł, dodatkowo zestaw Uczta dla kilku osób kosztuje równe 100 zł. Restauracja otwarta jest od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 22:00. Zamówienia przyjmuje do godziny 21:30 – te z odbiorem osobistym telefonicznie pod numerem 662 742 038, a z dostawą wyłącznie poprzez aplikacje Uber Eats i Glovo.

Zdjęcia: materiały prasowe restauracji

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o