Bistro Cantucci

ul. Stanisława ze Skalbmierza 8Prądnik Czerwony, Kraków
tel: 572 760 508

restauracja

Więcej szczegółów:

Bistro Cantucci – włoska kuchnia z polskim akcentem

KF 26 listopada 2020

5 października na ul. Stanisława ze Skalbmierza 8 swe otwarcie miało Bistro Cantucci. Miejsce łączy w sobie cechy szczególne dwóch europejskich kuchni – polską gościnność z włoską miłością do jedzenia. 

Jeszcze pierwsi klienci nie zdążyli na dobre rozgościć się w Cantucci, a bistro z powodu obostrzeń musiało zamknąć się odwołania. To nie znaczy, że nie działają – wręcz przeciwnie. Dania obecnie można zamawiać telefonicznie pod numerem 572 760 508 i odbierać osobiście.

Co znalazło się w menu? W tym podstawowym głównie tradycyjne dania kuchni włoskiej: pizza i makarony. Każda pizza wypiekana jest w rozmiarze 34 cm, a jej ceny wahają się od 18 zł za klasyczną Margheritę do 26 zł za firmową pizzę Cantucci z sosem białym, gorgonzolą, gruszką, orzechami włoskimi i rukolą.

Ceny makaronów mieszczą się w przedziale 18 – 24 zł. To głównie klasyczne pasty: Arrabiata, Carbonara, Bolognese, a także Lasagne. Do wyboru jest też 5 rodzajów makaronu i gnocchi.

Bistro serwuje lunche w cenie 18 zł. I tutaj ciekawostka: smaki łączą się w nich w polsko-włoskie duety. Na czym to polega? Rosołowi towarzyszy Kurczak alla Cacciatore, zupie jarzynowej –  Pappardelle z grzybami, a Minestrone –  pierogi z mięsem. Codziennie inny lunch i dwa warianty zupy oraz drugiego dania do wyboru.

Sami wypiekają też chleb pszenny, który dorzucają do lunchy!

Zdjęcia: materiały prasowe restauracji

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o