Art Restauracja

Kanonicza 15Stare miasto, Kraków
tel: 537 872 193

fine dining, restauracja

Więcej szczegółów:

Restauracja Art ogłasza koniec działalności

KF 6 lipca 2020

Postpandemiczny krajobraz krakowskiej gastronomii nadal się zmienia. Dzisiaj dotarła do nas nieoczekiwana informacja o zamknięciu restauracji Art z ulicy Kanoniczej. Pomimo tego, że po lockdownie miejsce wznowiło działalność, podjęto decyzję o jego zamknięciu.

Restauracja Art otwarta została w marcu 2018 roku. Na jej czele stanęli dwaj młodzi szefowie kuchni – Michał Cienki (wcześniej związany z Amarylis) oraz Wiktor Kowalski (wcześniej Wierzynek). Wspólnie stworzyli mocny fine diningowy adres, który szybko dorównał tempa najlepszym krakowskim restauracjom. Misją Artu było prezentowanie tradycyjnej kuchni polskiej odkrytej na nowo.

Szefowie Artu byli ambitni i bardzo aktywni: angażowali się w promowanie Krakowa za granicą, brali udział w prestiżowym cyklu Slow Food Masterclass. Art był jednym z zaledwie 20 adresów, w których można było spróbować Krakowskiego Menu Stołecznego.

Restauracja cieszyła się popularnością wśród turystów i krakowian, którzy wybierali to miejsce na specjalne okazje. Ujmowała wysmakowanym wnętrzem, pięknym ogrodem, a przede wszystkim kuchnią i selekcją win. Restauracja notowana była na wysokich lokatach w serwisach takich jak Tripadvisor.

Jaki jest powód zamknięcia? Na swoich prywatnych mediach szefowie poinformowali, że trudna decyzja o zakończeniu działalności Artu wynika z następstw pandemii – niestety pusty Kraków przyczynił się do drastycznego spadku liczby gości w restauracji.

– „Nikogo nie zdziwi zapewne, że to korona kryzys głównie przyczynił się do „upadku” naszego „dziecka”. Podjęliśmy drastyczne, ale jedyne w naszym przekonaniu kroki dla powstrzymania destrukcyjnego wpływu następstw kryzysu, jaki nas zastał, na funkcjonowanie i dobre imię Artu” – napisał na swoim profilu szef Wiktor Kowalski.

Art zakończył przyjmowanie gości z dniem 5 lipca. Na oficjalnym profilu restauracja poinformowała „(…) podjęliśmy trudną decyzję o zawieszeniu działalności Restauracji Art od 6 lipca br. (…) Mamy nadzieję, że wkrótce będzie nam dane spotkać się ponownie, ponieważ każdy koniec oznacza nowy początek.” 

Czy w takim razie możemy spodziewać się ponownego startu w nowej odsłonie i z nową obsadą w kuchni?
O losach Artu i dalszych szefów będziemy Was z pewnością informować!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o