Floriańska 10 Restaurant

Floriańska 10Stare miasto, Kraków
tel: 882 485 258

restauracja

Więcej szczegółów:

Floriańska 10 Restaurant – zero waste na Rynku Głównym

KF 23 lipca 2020

Nazwa nowo otwartej restauracji ujawnia także jej adres. Floriańska 10 restaurant mieści się zatem w samym sercu Krakowa ー na Rynku Głównym i jest utrzymana w duchu zero waste.

Idea zero waste w gastronomii polega przede wszystkim na odpowiednim i niezwykle przemyślanym menu ー wszystkie produkty (nawet te pozornie nienadające się do ponownego użycia) należy maksymalnie wykorzystać, a ilość serwowanych porcji dokładnie przemyśleć. Zero waste to także możliwie jak największe zredukowanie ilości odpadów (stąd nazwa ー zero waste). Floriańska 10 restaurant, jako nowo powstała restauracja zero waste, obiecuje między innymi: bieżące tworzenie dań z produktów dostarczanych każdego dnia.

Floriańska 10 restaurant to przede wszystkim całkiem szeroki wybór śniadań ー w menu znajdziecie kilka zróżnicowanych propozycji najważniejszego posiłku dnia. Najtańsza opcja kosztuje 12 złotych (croissant z dodatkami), a najdroższa 20 (kiełbaska na ciepło z warzywami). Cena śniadania zawiera także: kawę, herbatę lub kieliszek prosecco do wyboru. 

Poza śniadaniami, od poniedziałku do soboty w godzinach 11:30 – 17:00, na ul. Floriańskiej 10 zjemy również lunch. Pierwsza z dwóch opcji do wyboru obejmuje: zupę, II danie i lemoniadę (22 zł), a kolejna: zupę, II danie, lemoniadę i mini deser (25 zł). Zupę i drugie danie można wybrać spośród kilku ciekawych opcji do wyboru (raz w tygodniu nowe menu lunchowe jest publikowane na Facebook’u). 

Menu Floriańskiej 10 sugeruje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przystawki, zupy 

i sałatki dopełniają dania główne, makarony, pizze oraz klasyczne dodatki. Do tego w karcie znajdziemy także kilka opcji deserowych i alkoholi (wina domu i szeroki wybór drinków).

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o