Chrzan

Rynek Podgórski 4Podgórze, Kraków
tel: 664 986 832

restauracja

Więcej szczegółów:

Chrzan – polish tapas przy Rynku Podgórskim

KF 23 lipca 2020

Rodzime smaki przeżywają ostatnio prawdziwy renesans. Chrzan to kolejne miejsce w Podgórzu, zaraz obok Prostu z Mostu, które postawiło na polską kuchnię. Tym razem główną rolę w restauracji gra chrzan, który serwowany jest tu jako dodatek lub składnik niektórych dań. Restauracja jest otwarta od początku lipca i mieści się przy Rynku Podgórskim 4.

 Właściciele Chrzanu postawili na formę serwowania niewielkich porcji – typowych tapas, lecz w polskich wydaniu. Zjemy tu gołąbki, pierogi, śledzie, chrzanówkę czy tradycyjnego schabowego. Większość potraw podawanych jest w formie przystawek, choć znajdziemy tu również pełnoprawne dania główne i sporo typowo polskich dodatków – chrzan, ogórki czy kapustę kiszoną.

W menu pod nazwą polish tapas można spodziewać się kaszanki z opalanym jabłkiem na chlebowej kruszonce, białej kiełbasy, oscypka z żurawiną, gołąbka w sosie grzybowym, pierogów, śledzi na dwa sposoby czy wiejskich wędlin podawanych z musztardą i chrzanem.

Oprócz rodzimych tapas, wielbiciele polskiej kuchni mogą spróbować pieczonego boczku w starokrakowskim chlebie. W Chrzanie podawany jest on na trzy sposoby – ziołowy, piwny oraz słodko-ostry. Restauracja serwuje również dania główne, takie jak schabowy z kością, rolada śląska z kluskami śląskimi, pstrąg pieczony czy stek z czerwonej kapusty. Miłośnicy zup mogą spróbować – tradycyjnego rosołu lub chrzanówki – dumy lokalu. Ta druga podawana jest na bogato – z jajem na twardo, tłuczonymi ziemniakami i wiejskimi wędlinami. Wśród dodatków, znajdziemy chrzan, smalec, ogórki kiszone czy borowiki marynowane.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o