Bistro The Hours

ul. Św. Jana 15Stare miasto, Kraków
tel: 12 371 15 01

restauracja

Więcej szczegółów:

Bistro The Hours ー bistro, w którym czas się nie liczy

KF 31 lipca 2020

Bistro The Hours znajduje się w hotelu H15 Palace na ulicy Świętego Jana 15. Historia tego miejsca jest ściśle związana z historią rodziny Lubomirskich – która w połowie XIX wieku przekształciła obiekt w pałac. Motywem przewodnim Bistro The Hours ー jak wskazuje sama nazwa ー jest radośnie spędzony czas z rodziną i bliskimi przy wspólnym stole. 

Na św. Jana zjecie przede wszystkim potrawy kuchni polskiej, a w menu nie brak regionalnych małopolskich akcentów. Do jedzenia The Hours proponuje wybór klasycznych koktajli. O podniebienia gości zadbają Chef Wojciech Kilian ー wielokrotnie nagradzany szef kuchni restauracji Signature w Warszawie, który doświadczenie zdobył między innymi w Wielkiej Brytanii oraz restauracji Saint Jacques French Cuisine. Smak dań Chefa wynika ze świadomego gotowania ze świeżych i sezonowych produktów. Z Chefem Wojciechem ściśle współpracuje Chef Diana Olechnowicz ー szef kuchni w restauracji Brasserie Olympique, znajdującej się w Hotelu Francuskim. Doświadczenie zdobywała u boku Michaela Morana w Bistro de Paris, a jej filozofia, opiera się na unikaniu dróg na skróty.

W menu restauracji znajdują się takie dania, jak marynowany sum w occie z dodatkiem cukinii małosolnej i musu szczypiorkowego czy wegańskie flaki z boczniakami, warzywami i imbirem, śledzie, tatar, czy zapiekanka pasterska na baraninie.

 

Partnerem artykułu jest Bistro The Hours. 

Zdjęcia: materiały prasowe restauracji. 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o