Kawa dla sąsiada na Krowodrzy

KF 4 maja 2020

Po prawie dwóch miesiącach izolacji z łatwością stwierdzamy, czego najbardziej nam brakuje – kontaktów międzyludzkich. Zalecane siedzenie w domu nie jest łatwe i każdy radzi sobie na swój sposób, także organizując akcje społeczne. Tak właśnie zrobili Damian i Ismena, którzy rozpoczęli na Krowodrzy akcję #KawaDlaSąsiada. 

Jak sami mówią, zawsze byli towarzyskimi osobami, którzy większość swojego czasu spędzali w otoczeniu przyjaciół. Po ogłoszeniu izolacji doszli do wniosku, że nawet te 5 minut z przyjaciółmi pod oknem pomaga nabrać energii i przetrwać ten trudny czas. 

Wszystko zaczęło się od robienia pizzy i innych wypieków dla sąsiadów i znajomych. Pewnego dnia znajoma nie mogła odebrać ciasta, więc dali ogłoszenie na lokalnej grupie, że chętnie podzielą się dobrem z sąsiadami. Odzew był ogromny, więc do ciasta dodali kawę i to był strzał w 10. Tak wpadli na pomysł częstowania przechodniów kawą z okna! 

Mieszkając na piętrze w kamienicy nie było to łatwe, lecz wymyślili i na to sposób – opuszczają kawę na sznurku. Wystarczy napisać do nich na Instagramie, by za chwilę cieszyć się kawą speciality.

Wszystkie informacje o #KawaDlaSąsiada i #SpacerZkawą możecie znaleźć na ich Instagramie – @moments_krk.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o