Niewódka

Plac Szczepański 5Stare miasto, Kraków

Więcej szczegółów:

Niewódka – nowe miejsce z kraftowymi nalewkami przy Placu Szczepańskim

KF 20 grudnia 2019

Pod koniec grudnia swoje huczne otwarcie przy Placu Szczepańskim miała Niewódka. Jest to utrzymany w industrialnym wystroju lokal, w którym jak sama nazwa wskazuje, zamiast wódki znajdziemy zupełnie inne trunki. Niewódka to miejsce, w którym czas płynie po krakowsku – można posiedzieć tu dłużej, zamiast po prostu “wpaść na banię”.

Specjalnością miejsca jest kraftowa nalewka, produkowana na wyłączność w rzemieślniczej małopolskiej gorzelni. Jak wiele najlepszych win i whisky na świecie – leżakuje ona w beczce i składa się jedynie z owoców, cukru i alkoholu, którego zawartość wynosi 18%. 

W Niewódce spróbujemy nalewek w pięciu smakach: wiśniowym, porzeczkowym, malinowym, cytrynowym i agrestowym. Ciekawy jest sposób podania tego trunku – alkohol leje się z rur podwieszonych pod sufitem! 

A skoro Niewódka, to też Niekąski, czyli pairing idealny. Proste, krótkie menu składa się z sześciu opcji do wyboru, a wśród nich pate z wątróbki, zestaw serów, krakowska wędlina, mus czekoladowy z awokado i brownie z wiśniami + pieczywo w postaci obwarzanka i słodkiej chałki. 

To jak, kieliszek czy karafka? W zależności od Waszych potrzeb i humorów lokal przygotowany jest na kilka opcji: kieliszek 100 ml i 200 ml oraz karafkę 500 ml.

Dodatkowo w weekendy w Niewódce pobawimy się do tanecznych dźwięków muzyki house, disco czy groove granych na żywo przez DJ, co uzupełni niebanalną ofertę kraftowych niewódek i stworzy klimat tego miejsca.

Kiedy wybieracie się do Niewódki ?

Do zobaczenia na Placu Szczepańskim!

 

 

Partnerem artykułu jest bar Niewódka. 

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o