Handelek

Świętego Filipa 16/2Stare miasto, Kraków
tel: 882 906 818

kawiarnia

Więcej szczegółów:

Chleb i Przyjaciele – ruszają targi produktów regionalnych na Placu Handelka

KF 4 września 2019

Powrót do tradycji! To hasło nowego cyklu targów produktów regionalnych, którego pierwsza edycja “Chleb i przyjaciele” odbędzie się w niedzielę 8 września. Na Placu Handelka przy ulicy Św. Filipa 14 będzie można zakupić rzemieślniczo wytwarzane pieczywo i Małopolskie produkty, wziąć udział w warsztatach i zabrać ze sobą zakwas niezbędny do domowego wypieku chleba. 

W Krakowie, który nosi w tym roku tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej, odbywa się wiele imprez o charakterze kulinarnym. Targ produktów regionalnych na placu Handelka to nowa inicjatywa, niosąca okazję osobistego poznania producentów, hodowców i przetwórców z Krakowa i okolic.

Wydarzenie “Chleb i przyjaciele” odbędzie się w nowo otwartej Piekarni Handelka przy ulicy Świętego Filipa 14 oraz na przylegającym do niej placu. W niedzielę 8 września, w godzinach od 10:00 do 17:00 krakowianie i turyści będą mogli poznać producentów z Małopolski oraz skosztować i zakupić ich wyroby: pieczywo – chleby, chałki i drożdżówki z sezonowymi owocami; wędliny, sery przetwory, miody, produkty z koziego mleka i inne. Targ to nie tylko zakupy, ale przede wszystkim rozmowy: planowane są pogadanki o dobrym chlebie i o rzemieślniczym, tradycyjnym wypieku pieczywa, rozmowy o walorach miodów i wytwarzaniu odżywczych kiszonek. To gratka dla osób świadomych kulinarnie, zainteresowanych zdrowym odżywianiem i poszukujących dawnych smaków.

Na wydarzeniu poświęconym tematyce pieczywa nie może zabraknąć Obwarzanka Krakowskiego. Oprócz degustacji, pogadanek i pokazów kulinarnych, w ramach targu odbędą się obwarzankowe warsztaty dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Żywe Muzeum Obwarzanka. W trakcie spotkania z piekarzami będzie też mowa o kolejnym wyjątkowym produkcie – Chlebie Prądnickim, którego tradycja wypieku sięga XIV wieku. Chleb Prądnicki posiada Chronione Oznaczenie Geograficzne i dokładnie opisany wygląd i skład. Obecnie piekarze z Piekarni Handelka starają się o uzyskanie certyfikatu, niezbędnego do wypieku i sprzedawania Chleba Prądnickiego. 

Obwarzanek Krakowski i Chleb Prądnicki to regionalne produkty kulinarne promowane w ramach projektu Slow Food CE – europejskiego projektu promocji dziedzictwa kulinarnego. Miasto Kraków jest jednym z partnerów tego projektu.

 

Chleb i przyjaciele

Plac Handelka, ul. Św. Filipa 14.

Niedziela 8.09 2019 r., w godz. 10:00 – 17:00. Wstęp wolny.

 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/337161030525922/

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o