5 miejsc w Krakowie na śniadanie!

KF 27 lipca 2019

Przed nami kolejny tekst z serii „5 miejsc w Krakowie na…”. Dziś powiemy Wam, gdzie można wybrać się na śniadanie – jak zawsze wybieramy miejsca z różnych dzielnic Krakowa i półek cenowych. Łapcie!

  • Café Manggha to kawiarnia znajdująca się przy Muzeum Manggha z widokiem na Wawel i Wisłę, która pomimo nazwy bardziej przypomina restaurację. W karcie śniadaniowej znajdziemy 5 pozycji, 3 słodkie i 2 słone. Możemy zjeść tam m.in. chię na mleku kokosowym z owocami i orzechami, granolę z musem z mrożonych bananów i truskawek czy śniadanie japońskie z miso, ryżem, piklami, omletem i warzywami. Z klasycznych opcji dostępne jest jajko sadzone na grzance z bekonem i warzywami. Warto dodać, że w opcji mięsnej można wymienić bekon na tofu, a jajka są od kur z wolnego wybiegu. Do śniadania możemy dobrać herbatę lub kawę za 1 zł oraz świeżo wyciskany sok lub Good Morning Sunshine za 5 zł. Ceny śniadań to 14-15 zł. Miejsce czynne od wtorku do niedzieli oferuje śniadania w godzinach 10:00-12:00.
  • Ranny Ptaszek to najpopularniejsza krakowska śniadaniownia, która mieści się na Kazimierzu, przy ul. Augustiańskiej 5. Znajdziemy tam obszerną kartę pełną pozycji wegańskich, wegetariańskich i mięsnych, takich jak Jabłka w szlafroczkach, pieczone płatki śniadaniowe, 3 rodzaje szakszuki, miskę dobroci z kaszą lub ryżem i warzywami oraz 7 rodzajów kanapek. Śniadanie w Ptaszku możecie zjeść od 8:00 do 16:00 w tygodniu oraz od 9:00 do 16:00 w weekend w cenie od 12 zł do 28 zł.
  • Karma to knajpa znana z kawy i wielu opcji wegańskich, która znajduje się w pobliżu Rynku Głównego, przy ul. Krupniczej. Zjemy tam śniadanie do godziny 13:00. Do wyboru mamy 13 pozycji, a wśród nich znajdują się m.in. wegańskie croissanty, jajecznica wegańska i klasyczna, kanapka z jajkiem i awokado, omlet z warzywami, pancakes z owocami, hummus czy domowa granola. Karma używa jajek „zerówek” z wolnego wybiegu, kimchi od siostrzanego Ka Udonu i pieczywa z Massolitu. Ceny śniadań zaczynają się od 11 zł, a kończą na 28 zł.
  • Hamsa to restauracja z kuchnią izraelską, mieszcząca się w samym sercu Kazimierza, na ul. Szerokiej. Śniadanie jest podawane do godziny 13:00 w formie bufetu lub do wyboru spośród 4 pozycji w karcie. Zjemy tam tradycyjną szakszukę, tosty z chały własnego wypieku na słodko lub wytrawne, czy śniadanie jerozolimskie z chlebem laffa, serem labneh, sałatką izraelską, jajecznicą i oliwkami. Do wyboru są pozycje wegańskie i bezglutenowe. Ceny śniadań to od 19,20 zł do 23,90 zł.
  • Nadwiślańska znajduje się nad Wisłą na Podgórzu, przy ul. Nadwiślańskiej 5. To jedyne miejsce w rankingu, które oferuje promocję „śniadanie za 1 zł do kawy”, obowiązującą od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 12:00 oraz „kawa do śniadania za 1 zł” w weekendy do 13:00. Do wyboru mamy 5 pozycji, np. Męskie Granie z kiełbasą, frankfuterką, duszonymi pieczarkami, jajkiem sadzonym i bekonem, Schalom z hummusem, falefelem, pitą, świeżymi warzywami i chałwą waniliową czy Mus jaglany z chlebkiem bananowym i owocami. Ceny śniadań wahają się od 18 zł do 24 zł, lecz z promocjami zamkną się w przedziale 10 – 25 zł.

* Powyższy tekst nie jest rankingiem – miejsca zostały wybrane tak, by pokazać ich różnorodność, a kolejność jest przypadkowa. Nie przedstawiamy również wszystkich miejsc z danej kategorii, jedynie 5 wybranych. 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o