Psikawka

Mazowiecka 8Krowodrza, Kraków
tel: 781 728 977

kawiarnia

Więcej szczegółów:

Pierwsza psia kawiarnia w Krakowie – Psikawka

KF 16 kwietnia 2019

1 kwietnia (i to nie Prima Aprilis) swoje otwarcie miała pierwsza psia kawiarnia w Krakowie – Psikawka. Miejsce to znajduje się na początku ul. Mazowieckiej.

Lokal jest przestrzenny i przystosowany do odwiedzania go z pieskami. W menu znajdziemy śniadania w formie kanapek, z robionymi na miejscu dodatkami, w tym wege, z szynką, z hummusem, pastą jajeczną i z łososiem, lunch – tartę obiadową z mini sałatką i zupę dnia oraz coś na słodko m.in ciasta, a wśród nich beza Pavlova, ciasto marchewkowe, pomarańczowe i orzechowe bezglutenowe, brownie z karmelem i precelkami, chałwowy Naked Cake, sernik pistacjowy i tarty – czekoladowa i lemon curd. Większość ciast wypiekana jest na miejscu, a właściciele stawiają na wysokiej jakości produkt. Za kuchnię odpowiada tam Tomasz Borecki, osoba znana z telewizji i programu MasterChef. Niedawno do karty wprowadzono także gofry, w wersji na słodko i na słono.

Do picia kawa z ekspresu (Illy), herbaty liściaste i napary owocowe, świeżo wyciskane soki, domowe lemoniady.

W lokalu możemy również zaopatrzyć się w jedzenie dla pupili, którym mogą się od razu posilić, smycze i środki do pielęgnacji. Wszystkie produkty są unikatowe i niełatwo dostępne, nawet w internecie.

W każdy weekend organizowane jest w Psikawce wydarzenie, dzięki któremu możemy zaadoptować psa z zaprzyjaźnionej fundacji. Od czasu otwarcia miejsca kilka z nich znalazło już swój nowy dom! Warto obserwować ich fanpag’e.

My już tam byliśmy. A Wy ? 🙂

 

 

 

 

Źródło zdjęć: materiały prasowe restauracji

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o