Tamam

Wiślna 5Stare miasto, Kraków
tel: 608 303 674

Więcej szczegółów:

Tamam, czyli tureckie śniadania przy Rynku

KF 15 listopada 2018

Kilka dni temu, a dokładniej 11 listopada otworzyło się nowe miejsce – Tamam, znajdujące się przy ul. Wiślnej odchodzącej od Rynku Głównego.

Znajdziemy tam przede wszystkim śniadania, ale też opcje brunchowe i lunchowe z tureckimi akcentami. Najciekawszą z nich jest turecki zestaw śniadaniowy, w skład którego wchodzą: kaymak (turecki krem mleczny z orzechami i miodem), dżem mleczny, dżem z owoców sezonowych, domowe masło orzechowe, turecki ser żółty, ser owczy, turecki twarożek, kapadocka pasta pomidorowa, czarne i zielone oliwki, pasta z bakłażana, miks sałat, pomidor, ogórek, smażony Sucuk (turecka kiełbasa), zestaw wędlin, Menemen (jajecznica z pomidorami, cebulą i papryką) oraz czarna herbata i pieczywo bez limitu.

Oprócz zestawu do wyboru mamy śniadaniowego precla w wersji mięsnej i wegetariańskiej, śniadanie anatolijskie, czyli jajecznicę również w wersji z dodatkiem mięsa lub wege oraz talerze: bizantyjski ze smażonymi rulonikami z ciasta filo, kalmarami, krążkami cebulowymi, domowymi frytkami, falafelem i trzema domowymi sosami oraz bałkański z trzema rodzajami sera, breasolą, salami, szynką, oliwkami, suszonymi owocami i bakaliami, wegetariańskimi kofteci i miksem sałat. Dostępne są również tureckie burgery – mięsny i wege.

Sprawdzimy to!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o